Uus teenus: Äripindade ümberehitus ja renoveerimine

Saunum Premium keris võitis väärika BRUNO auhinna

Saunum Premium keris võitis väärika BRUNO auhinna

18. septembri õhtul kuulutati Eesti Disainiauhinnad (EDA) 2020 virtuaalgalal välja konkursi võitjad.

Sel aastal esitati konkursile kokku 235 tööd, neist 49 valiti žürii poolt edasi finaali. “Selle aasta töid vaadates hakkab silma, et eriliselt on kasvanud disaini rakendamine avalikus sektoris ja see on oluliselt laiendamas disaini mõjuvälja. Paljudel konkursile esitatud disainilahendustel on olemas tugev potentsiaal olla ka rahvusvaheliselt skaleeritud,” kommenteeris Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand tänavust konkurssi.

TOOTEDISAINI AUHIND BRUNO 2020

Tootedisaini auhind BRUNO 2020, mida annab välja Eesti Disainerite Liit , märksõnadeks olid sel aastal jätkusuutlikkus ja kohalikud materjalid.

BRUNO Insenertehnilise tootedisaini kategooria võidutööks osutus nutikas Saunum Premium elektrikeris, mille autoriteks on disainibüroo iseasi tootedisainerid.

Saunumi idee autoriks on Võrumaalt pärit soojusenergeetikainsener Andrus Vare, kes alustas esimesi katsetusi ses vallas ca 10 aastat tagasi. Olles ise suur suitsusauna, millele on iseloomulik pikk ja pehme leil, austaja, häiris Andrust soome sauna n-ö äkiline leil. „Kunagi saja-aastast suitsusauna külastades jäi selle leili õrnus mulle hinge. Ei läinud kaua, kui soovisin seda tunnet üha uuesti kogeda. Sellest kasvaski väljakutse ehitada kodus olev klassikaline saun ümber,“ räägib Vare.

 

Pärast mitmeid katsetusi jäi vastuseta ainult üks küsimus – kuidas vabaneda kuuma ja külma õhu kihistumisest? Nii leiutas Vare lahenduse, mis loob pehmema saunakliima tekitades õhuringlusega soojuskihtide segunemine.  Koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga valmis sauna sisekliima ja õhu liikumise kohta saunaruumis teadustöö ning 2016. aastal jõudis Saunumi  kliimaseade Protrotroni start-up-konkursil viie parema hulka.

Tänasel päeval on tegemist revolutsioonilise lahendusega saunaturul ning enam pole inimestel vaja sõna otses mõttes kannatada kuna esimene suurem kuumus saunas üle läheb. Ühtlane temperatuur soodustab aktiivset ja tervislikku higistamist ning on tervislikum liigestele ja vereringele. Seadet täiendati veel Himaalaja soolakristallidega, mis mõjuvad hästi nii nahale kui hingamisteedele.

Kui soovid pehmet leili ja disainielementi oma sauna, siis võta meiega julgelt ühendust!

Soovitame sulle sobiva kerise ja vajadusel paigaldame ning teeme vajalikud elektriühendused.

Hea saunaelamus ei ole kaugel!

Saunumi keriste tootevaliku leiad SIIT

0
    0
    Ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi poodi
      Arvutage saatmine