Uus teenus: Äripindade ümberehitus ja renoveerimine

Energiaarvutus

Hoone energiamärgis ja -arvutus

Alates 2020.aastast peavad kõik Euroopa Liidus ehitatavad hooned olema liginullenergiahooned ning see seab kõrged ootused projekteerijale, et kokku panna tehniliselt ja majanduslikult mõistlik projekt.

Mis on liginullenergiahoone?

Liginullenergiahoone on parima võimaliku ehituspraktika kohaselt energiatõhususe- ja taastuvenergiatehnoloogia lahendusega tehniliselt mõistlikult ehitatud hoone. Seega on tegemist eriti energiasäästliku hoone, mis vastab energiatõhususarvu klassile A.

 

Energiaarvutus projekteerimine

Energiamärgis

Energiamärgis on dokument, mis näitab, kui palju hoone või selle osa tarbib aastas energiat köetava pinna ruutmeetri kohta.

Energiavajadus ja –tarbimine kantakse skaalale (A-st kuni H-ni), mis aitab võrrelda hoonet sarnaste seas. Sõltuvalt hoone kasutamisotstarbest on klasside väärtused erinevad.

Näiteks, energiaklass A näitab, et hoone energiatarve on madal ning igakuiselt omaniku jaoks väiksema kuluga, kui võrrelda B,C.D… kuni H märgisega hoonega. Mida väiksem on hoone energiakulu, seda kõrgem on kinnisvara väärtus.

Energiamärgist saab väljastada kõikidele hoonetele. Kohustuslik on see ehitusloa taotlemisel nii ehitamiseks kui ka renoveerimiseks (va. mõned erisused, mis on kirjeldatud ehitusseadustikus).

Hoone eraldi kasutatavale osale võib anda iseseisva energiamärgise, kui hoones puudub ühine küttesüsteem.

Energiamärgis on võimalik välja anda peale energiaarvutuse koostamist.

Energiamärgis põhineb

 • Erinevate osade energiaarvutustel
 • Mõõdetud või hinnatud energiakasutusel  olemasolevate hoonete puhul

Soovid pakkumist?

Kirjuta meile ja vastame sulle mõne päeva jooksul.

  0
   0
   Ostukorv
   Sinu ostukorv on tühiTagasi poodi
    Arvutage saatmine